середа, 17 лютого 2021 р.

 

20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні.

 Цього дня ми вшановуємо пам’ять тих громадян, завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави під час подій Революції Гідності, тих, хто ціною власного життя захищав ідеали демократії, відстоював права та свободи людини, європейське майбутнє України.

 Гідність, свобода, відвага, єдність, честь – стали одними з головних об'єднавчих цінностей Революції Гідності.

 «Небесною Сотнею» називають загиблих учасників Революції Гідності.

 Герої Небесної Сотні – уособлення людської, громадянської та національної відваги й самовідданості.

 Героями Небесної Сотні стали люди, різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Серед них були успішні підприємці й пенсіонери. Найстаршому – Іванові Наконечному – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарієві Войтовичу – лише 17.

 Євромайдан увійшов в історію України як символ і взірець жертовності, патріотизму та героїзму. Він укотре підтвердив те, що у найкритичніші та найважливіші періоди нашої історії знайдуться герої, ладні пожертвувати власним життям заради майбутнього України як незалежної демократичної держави. Саме на 20 лютого припадає пік розстрілів Героїв Небесної Сотні у центрі Києва. Цього дня у середмісті столиці загинуло та отримало смертельні поранення близько 50 осіб.

 Революція Гідності засвідчила: українці не просто обрали шлях до Європи, а й готові за нього боротися, відстоюючи власні права та свободи. У світі Україну почали сприймати як державу з власною самобутністю, історією та гідністю, і, головне, державу, яка здатна захистити суверенітет.

 Більше інформації про цей день, хронологію подій, повний список Героїв Небесної Сотні та їхній героїчний чин у інформаційних матеріалах за посиланням – http://bit.ly/2vQGqje.

 Рекомендовані фільми про Революцію Гідності, зокрема події 18–20 лютого 2014 року

 1. «Зима, що нас змінила» (7 фільмів), режисер Володимир Тихий (2013–2014).

 2. «Майдан», режисер Сергій Лозниця (2014).

 3. «Правда Майдану», режисери Андрій Солоневич, Дмитро Ломачук (2014).

 4. «Зима у вогні», режисер Євген Афінєєвський (2015).

 Вічна пам’ять Героям.
Немає коментарів:

Дописати коментар