Життя громади


Як живе громада. Шотівський округ

Очолює Шотівський старостинський округ Бабенко Ольга Володимирівна. До його складу входять с. Шотівка і с. Веселівка.

Населення округу складає близько 740 чоловік.

Водопостачання. Питаннями води в с. Шотівка та с. Веселівка  займається Громадська організація «Шотівська мрія» в якій працюють голова Порубльов Микола Миколайович та бухгалтер Декрет Юлія Володимирівна. Всі пориви роблять своїми силами і за допомогою селищної ради.

Хочеться відмітити, що «Шотівська мрія» в 2015 році виграла проект, який фінансувався Європейським Союзом та Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) по реконструкції системи водопостачання із встановленням частотного перетворювача загальною вартістю – 272 283,00 грн.

Соціальна сфера.

На даний час у с. Шотівка функціонують дитячий садок «Сонечко», Будинок культури, бібліотека, ФАП.

У Шотівському дошкільному навчальному закладі "Сонечко" працюють директор Гайко Н.І., вихователь Усова В.М.,  помічник вихователя – Кононець Л.В.,  завідуюча господарством Порубльова О.С. та кухар Куліш Т.М.. На сьогоднішній день група різновікова з 22 дітками. За словами працівників, малюків, бажаючих відвідувати дитячий садок дуже багато, тому всі  з нетерпінням чекають, щоб було зроблено ремонт у приміщенні для відкриття ще й другої групи.

Шотівський  будинок  культури  очолює сім’я Богдан Сергій та  Альона. В організації свят активну участь беруть місцеві аматори народної творчості. «Хочеться особливо відмітити та подякувати за допомогу в проведенні свят драматичний колектив Кондрат Ярослава та Кондрат Костянтина, Сухорука Миколу, вокальний гурт «Господарочка», Стеллу Галстян та її батьків, Усову Лєру з донькою Машою», - каже Сергій Богдан. Улюбленцями під час концертних заходів став вокальний новостворений  гурт « Душа» на чолі із старостою села Бабенко О.В.

З початку року в Шотівському будинку культури було зроблено довгоочікувану танцювальну кімнату. Заняття відвідує чимало охочих. Є дві вікові групи. Це діти від 5 до 7 років  та від 7 до 14 років.  

Серед молоді нашої громади великою популярністю користується дискотека, яку проводять в будинку культури кожної п’ятниці.

В бібліотеці працює працівник із стажем в 36 років  Тищенко Олена Сергіївна. Робота Шотівської бібліотеки завжди спрямована на створення затишної атмосфери, де прислухаються до думок різновікової та соціальної груп громади села . Сьогодні бібліотека стала тим місцем,де можна взяти книгу, а й отримати інформацію та корисно провести дозвілля. В бібліотеці всі відвідувачі мають безкоштовний доступ до мережі Інтернет. Бібліотекар співпрацює з Сільським будинком культури під час проведення великих масових заходів. Підтримка іміджу бібліотеки важливий напрямок роботи. Постійно працюю над його покращенням через ЗМІ та інформую про події з життя бібліотеки на сторінці «Facebook» та блогі бібліотеки.

Медицина. У с. Шотівка функціонує ФАП. Про здоров’я населення дбають фельдшер Декрет Віта Іванівна та молодша сестра Порубльова Інна Олександрівна. За словами жінок, найчастіше жителі села звертаються з проблемами тиску.

В с. Шотівка зараз ведуться роботи по облаштуванню спортивного залу в приміщенні школи. «Хочемо зробити повноцінне місце відпочинку,  щоб нашій молоді було де займатися спортом. Вже пофарбували приміщення спортзалу, спортивні, зварили решітки на вікна, провели каналізацію, встановили вхідні двері.  Плануємо зробити  опалення, роздягальню та багато іншого. Роботи ще чимало і це потребує додаткових коштів. Тому будемо вдячні якщо знайдуться люди,  які захочуть нам допомогти в цій справі. Адже в першу чергу це все робиться для людей», - каже староста Бабенко Ольга Володимирівна. Майже всі малярні роботи в спортзалі виконані Кошель Т.В., за що їй велике спасибі.

На протязі року постійно дбають про благоустрій сіл Веселівка та Шотівка незмінні наші прицівники Сухорук Володимир та Олександр.

Від себе хочу сказати, що Шотівський старостинський округ завжди був і буде прикладом на який можуть рівнятися інші. Адже тут живуть та працюють неймовірно працьовиті та віддані своїй справі люди. Всіх благ!

 

 



Шотівський СБК

Відремонтований і прибраний танцювальний клас, після карантину, вже може приймати перших маленьких учасників танцювального гуртка. Це неймовірно, справжні європейські стандарти. Охайно, тепло, світло!!! Шотівський СБК дякує за підтримку та фінансування цього проекту,Голову об`єднаної громади Дебелого Віктора О., керівництво Іванівської селищної ради, та старосту с. Шотівка Бабенко Ольгу В. Працівники будинку культури прикладуть максимум зусиль для того, щоб дітки мали змогу навчатися танцю в хороших умовах.💃🕺🙂👍









Вітаємо з Ювілеєм найстаршого жителя нашого села.







Ми за чисте узбіччя.






Благоустрій понад усе. Прибирання території села.




На території нашого села  Шотівка впродовж трьох днів відбулось зрізання сухих та аварійних дерев, обрізка великих гілок та кронування. Омолоджувальне обрізання виконувалось  лише в дерев, які добре витримують підстригання та обрізання і вершина яких почала всихати, а ріст пагонів припинився. На даний час роботи завершені, обрізана деревина буде використана як тверде паливо .Використання деревного матеріалу йде повне, оскільки гілля дерев переробляється на тріску паливну (щепу). Для такої нелегкої роботи Іванівська селищна рада надала техніку та кваліфікованих працівників. Велика подяка цим людям: Кошці Миколі, Золотарь Дмитру та Терещенко Сергію.






23 лютого громада нашого села провела в останню путь воїна – інтернаціоналіста, учасника бойових дій і просто хорошу людину Матвійчука Олександра Олександровича. Він був товаристською, доброю людиною, з яким цікаво було поспілкуватись. З ним ніколи не бувало сумно, бо Олександр знав багато цікавих історій і гарно вмів їх переповідати. 
Це був енергійний , веселий, повний сил чоловік. 
Від усієї Шотівської громади висловлюємо глибоке співчуття дружині Тетяні, сину Вячеславу,рідним та близьким покійного. Вічна і світла йому пам’ять!



Шотівці привітали лікарів Нижньосірогозької ЦРЛ

Жителі села Шотівка Іванівської ОТГ приїхали привітати працівників медичної галузі Нижньосірогозького району.
Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомляє редактор Нижньосірогозької районної газети «Червоний промінь» Віта Копенко.






Міс Афродіта 


8 березня в Іванівській ОТГ відбувся святковий концерт та шоу-програма "Афродита". 9 учасниць з кожного населеного пункту, що увійшли до складу ОТГ змагалися за право отримати звання кращої. Перемогу здобула жителька села Шотівка Кузьменко Анастасія. Протягом шоу-програми "Афродіта" глядачів розважали піснями, танцями, гуморесками, сценками аматори художньої самодіяльності районного та сільських будинків культури.  Глядачі увесь час активно і невтомно підтримували оплесками і артистів, і конкурсанток.

Фото з виступів та нагородження переможниці шоу-програми "Афродіта" Кузьменко Анастасії.






















Громадська  організація «Шотівська мрія».

                                              
        Майже рік минув як громадську  організацію «Шотівська мрія» очолив Порубльов Микола Миколайович. В обов’язки цієї організації входить: контроль за чистотою та порядком по всій  території  села, а також організація та проведення заходів та робіт з благоустрою с. Шотівка, а ще обслуговування і ремонт водо-мережі та обслуговування сільських колодязів.
        З упевненістю хочу сказати, що за таких людей як Микола Миколайович, говорять: -« Людина на своєму місці». Не зважаючи на зимовий період  робота не на день не припинялася. Зокрема, проведено прибирання і розчистка Шотівської балки з метою наведення порядку і на випадок повені у весняний період. В паркових зонах, біля колодязів і у санітарних зонах водонапірних башт, на сільському кладовищі  була проведена розчистка території від парості, зрізування сухих гілок, дерев, зібрання побутового сміття. За короткий період було зведено кількість поривів водо-мережі до одного і цей один залишився тільки за того, що його не можна відремонтувати взимку.
        Мов би все, як повинно бути, але хочу зауважити, що це ще не весняні суботники, на які ще не раз вийде вся Шотівська громада, а рутинна щоденна праця  «Шотівської мрії»,на чолі з Миколою Миколайовичем.  Дрібниці? Я б такого не сказав.
Це закономірність для людини яка знає що і як робити.
         А не що давно Шотівська  сільська рада виборола право на участь в проекті «Місцевий розвиток орієнтованій на громаду ІІІ фаза» - під егідою ООН.  Програма ставить за мету допомогу в технічному і фінансовому аспекті в розвитку сільських громад.  В рамках цього проекту, 21 січня 2015 року, було проведено загальні збори жителів села Шотівки. Було заслухано координатора проекту Скворцова О.Ю. Також було оголошено пріоритетну сферу розвитку це – сфера водопостачання с. Шотівка, за яку було одноголосно проголосовано. Під документом підписалися Голова Шотівської сільської ради Дебелий В.О. та Координатор проекту Скворцов О.Ю.
         Також одноголосно було обрано секретаря та скарбника громадської організації «Шотівська мрія», за яку я вище згадував, на чолі з Порубльовим Миколою Миколайовичем. Котрому від імені всієї громади хочу побажати наснаги і рішучості в своїй не легкій праці, заради нашого рідного села і людей які в ньому живуть.




Я - жінка!
За вікном весна. Пора, що приносить відчуття свіжості, аромат  талого снігу, вже тепло сонця. А ще свято найпрекраснішої половини людства, свято 8 Березня, свято жінок, берегинь життя людського.
І саме це свято є символом усього найкращого в житті - сердечності, доброти, кохання, радості і тепла.





        У день 8-го Березня кожний намагається привітати своїх дорогих мам, жінок, подруг, бабусь, послати їм найтепліші слова. Такі ж щирі,  теплі вітання звучали і в Шотівському сільському будинку культури.

        Учасники колективу художньої самодіяльності,  підготували для своїх  прекрасних жінок святковий концерт «Я- Жінка». У святково прибраному залі зібралися  доньки, дружини, мами і бабусі. Аматори сцени, з великим натхненням і хвилюванням, дарували  всім присутнім, щирі побажання, пісні і танці. Для глядачів співали: Карнаух Віка, Ауріка Побиванець, Діма Гайко, «Повітряний поцілунок», «Сімейна історія», «Господарочка». Співали і танцювали  вихованці дитячого садка «Сонечко»: Ростік Арутунян, Віка та Соня Побиванець, під керівництвом Лілії Олександрівни Сабадаш.      А також, чарівне, жіноче свято, було прикрашене українськими гуморесками від Артема Дідича,  жартами та сценками від учасників театру веселих мініатюр «Порцелянова маска». Не забуті були в цей день і чоловіки. Для них, жартівливу пісню «Как хорошо быть мужиком», заспівав Сергій Богдан.
        « За Ваш скарб дорогі мами, за дітей, за рідну пісню колискову, за рідну мову, за світлий серпанок дитинства!  За все ми низько вклоняємось і кажемо щире «Спасибі». Щастя Вам, усмішок, солодкого стону душі!» - цими словами, під пісню «Мама-первое слово», ведучі концерту Анастасія Тимчук та Назар Гайко завершили весняне дійство.



Порцеляновій Масці - 4 роки
     Яскраві постановки за класичними і авторськими творами, театральні експерименти, дивна атмосфера відвертості, щирості, доброзичливості, взаємовиручки, творчості і натхнення - все це театр веселих мініатюр «Порцелянова маска". З`явився цей колектив в лютому 2011року  під керівництвом  Подус Любові Василівни. І ось 4 роки  цей аматорський колектив діє на базі Шотівського сільського будинку культури, для багатьох  дорослих, юних і маленьких жителів Шотівської громади  він став другим їх будинком. За ці роки через нього в той чи іншій мірі пройшли близько 40 людей і зараз театр налічує 14 дорослих учасників і 8 дітей.
   В репертуарі, цього молодого колективу такі сценки і п`єски; «Признаки вагітності», «Поки сонце зійде роса очі виїсть», «Пошили в дурні», «В електричці», «Ток- шоу по-індійські», і багато інших.
    Завдяки  учасників колективу і безпосередньо керівника колективу, відроджуються багатовікові традиції українського народу. Вони втілюються у фольклорних постановках і святкових дійствах. Зокрема колектив бере участь у новорічних святках – « Свято Меланії», «Вечір перед Різдвом», а також у масових заходах  села.
     Театр веселих мініатюр "Порцелянова маска " завжди несе сміх , радість і позитивні емоції глядачам. Жоден концерт, жоден культурний захід не проходить без їх виступу.
4 роки – це тільки початок, тому колектив зараз тільки набирає свої оберти, робота над новим репертуаром, репетиції, все як у всіх.



  

 
          









«Гиля, гиля на Василя»!

                                                                                     

      Надворі знову господарює січень, і старий Новий рік звично постукав у наші оселі. А завдяки аматорському колективу Шотівського СБК,  знову блукає по селі Маланка, кружляє пишною спідницею, а Василь все її повчає. Міхоноша тягне важкого мішка, а попід вікнами лине щедрівка:
     Надворі чорна хмара в'ється.
     Під вікном щедрівник товчеться.
     Пустіть його до хати.
     Він вам буде співати
     Щедрівок. 
      До слова, якось 5 років тому, керівник драматичного гуртка Подус Любов Василівна, запропонувала водити Маланку у знайомих які дуже люблять старі українські традиції та звичаї. Спробували, залишились задоволені і господарі і колядники.
       Тепер водіння Маланки для колективу стало традицією. Щороку, на запрошення  господарів осель а також магазинів та інших закладів,  вони обдаровують щедрівками та колядками. 
      Піднесений настрій захоплює нас, щойно ми починаємо перевдягатися і наносити грим, - посміхається  Любов Василівна. - Як годиться, Маланкою прибрали хлопця – Гайко Дмитра, й від душі розмалювали його рум'янами. Влад  Богдан та Костя Кондрат були Козоводом та Міхоношою. Це найскромніша роль - вони віталися з господарями, прощалися і водили Козу (Микола Сухорук). А ще веселили люд Василь(Настя Тимчук), Дід  Мороз (Карнаух Леонід), Лікар- коновал (Богдан С), ведуча (Богдан А).

Тож ще раз всіх вітаємо  з різдвяними святками!!!





День Святого Валентина

          14 лютого увесь світ святкує День всіх закоханих, коли кожен може наважитись відкрити своє серце такому ніжному і трепетному почуттю як кохання, подарувати валентинку - (символ Дня Св. Валентина), квіти, іграшку чи зізнання у своїх щирих почуттів. Саме цей день окриляє та дарує надію на взаємне і вічне кохання.
           Романтична атмосфера в цей день панувала  і в нашому Будинку культури. Організатори та молодь  намагалися по-особливому продемонструвати важливість цього свята. Для цього  вигадували різні розваги, конкурси та вікторини присвяченні темі кохання, прикрашали стіни  кульками та плакатами у вигляді сердець, готували поштові скриньки для того, щоб кожен зміг зізнатися у своєму коханні кинувши туди валентинку. 
           На початку  святкування Дня всіх закоханих  ведучий запропонував  всім присутнім декламування  вірша Володимира Сосюри  «Так ніхто не кохав. Через тисячу літ»… Вірш звучав під українську етнічну мелодію по черзі читали вірш і дівчата і хлопці, вийшло дуже  креативно і в українському стилі. Потім всі позмагалися в ерудиції, винахідливості  та у кмітливості. Це все відбувалось в невимушеній атмосфері, тож бажаючих взяти участь в цих акціях виявилося доволі багато. Такого типу захід став нагодою для багатьох закоханих закріпити свої почуття.
          А на останок було заплановано святкову дискотеку. Тож молодь із задоволенням ще й потанцювала.
            Свято цього року відзначилось неординарністю, тому з упевненістю можемо сказати що цей День Святого Валентина залишиться в пам’яті студентів надовго.





Шотівська «Міс Юність» 2016
       Кожна країна, кожна нація, завжди прагнула вибирати свій еталон краси, чарівності  та грації. Так і виникли у нашому житті різноманітні конкурси краси. Якщо відслідковувати еволюцію розвитку даного напрямку культури, можна стверджувати, що змінювалися еталони краси, та непохитним залишається бажання дівчат завоювати титул найгарнішої представниці чи то міста, чи то села в якому живе, чи країни, а то й Всесвіту.
       Та починати треба з малого. Так вирішили  в  селі Шотівка, де живе чи -мало представниць чарівної статі, й організували у Будинку культури та провели  конкурс «Міс Юність 2016». Символічно, що такий конкурс організатори приурочили до 8 березня – Міжнародного дня Жінки!
        На початку святкового заходу було показано відео-привітання воїнів АТО всім жінкам села Шотівки. Урочиста частина розпочалася з  виступу Голови сільської ради Бабенко О. В., секретаря Бачуріної В. Ю., та  спеціаліста з земельних питань Коростильової Н.Л.З їх вуст прозвучали слова привітання та слова подяки всім хто допоміг матеріально в проведенні конкурсу. Завітала до нас на свято і депутат обласної ради Гасаненко Т.В., яка зі сцени привітала всіх жінок зі святом і подарувала чудовий вірш «Жінка народжується для любові». І на останок було зачитано  святкову листівку від  Іванівського селищного Голови –Дебелого В.О., в якій він привітав всіх жінок Шотівської громади та колектив сільської ради  з  прекрасним днем весни.
      За титул найвродливішої дівчини коледжу боролося  пять учасниць, зокрема: Анастасія Тимчук, Оксана Випирайленко, Вероніка Рабчун, Вікторія Випирайленко та Єлізавета Чебан . Красуні змагалися у п`яти  конкурсах: представлення «Леді-квітка», «Талант-шоу», «Кулінарний стиль», «Вихід у світ», «Питання – відповідь»
       Ефектно й зворушливо виходили дівчатка в  вбранні «Леді квітка», відтак, кожна перед мікрофоном, під відео-супроводження, знайомила глядачів і журі зі своїми уподобаннями та  розповідала  легенду про свою улюблену квітку
       Друге випробовування було творчим домашнім завданням. Дівчата демонстрували  вміння танцювати, але  в різних стилях цього чудового жанру мистецтва. Красуні впоралися з завданням причудово про що яскраво свідчили бурхливі оплески в залі.
        Заключним акордом свята став конкурс «Вихід у світ». Під звуки прекрасної пісні «Леді в червоному»,  учасниці одна за одною виходили на сцену й граційно кружляли у танці, демонструючи гарні манери та вишукане вбрання, а також майстерне перевтілення від учениниці, талановитої жінки, господині до світської левиці показали усі без винятку.
       Музичні номери для всіх присутніх в залі демонстрували: Даша Сімакова, Тереза Коростильова, Вікторія Порубльова, Діма Гайко, Сергій Богдан, Верещака Анна, та танцювальний колектив «молодіжні ритми». Розважав усіх ведучий Микола Сухорук.
       Нелегке завдання було у журі – вибрати з-поміж красивих, розумних і талановитих дівчат п’ятьох найкращих. Після обговорення, голова журі- в минулому Голова сільської ради багатьох скликань П`ятницька О.В, та її помічники Бобир Т.О. завуч Шотівської ЗОШ Матвійчук Т.М, оголосили вердикт.
Титул  «Міс чарівність» отримала Єлізавета Чебан, «Міс глядацьких симпатій» — Анастасія Тимчук, «Міс обдарованність» — Випирайленко Оксана, «Міс  Оригінальність Виперайленко Вікторія,  і нарешті « Міс Юність» 2016 —  виборола Вєроніка Рабчун.. Корону переможниці й подарунки учасницям вручала Голова та секретар сільської ради.
     З весною Вас шановні!






Вітання Ювілярці

Життя майже у століття промайнуло, наче декілька років. Здається, лише вчора дитиною безтурботно бігала босими ногами по безмежному полю за рідним селом , раділа кожному дню. А вже тепер, 8 квітня ,життя подарувало Ганні Тимофіївні Базик , жительці села Шотівка , 92-й життєвий ювілей.

У цей день в оселі Ганни Тимофіївни двері не зачинялися: з ювілеєм бабусю приходили вітати не лише найрідніші – син Василь, невістка Олександра, сестра Надія а й сусіди та подруги ювілярки.
У ювілярки від хвилю вання на очі набігли сльози, а обличчя світилося радістю, бо поряд були рідні, знайомі, сусіди. Вона дякувала усім за увагу. Жінка відчувала себе щасливою, бо приємно, коли тебе пам"ятають, люблять та шанують.
Долучилися до численних вітань сільський голова Бабенко О.В., сільський бібліотекар Тищенко О. С. Вручивши поважній ювілярці подарунок ,гості щиро бажали Ганні Тимофіївні міцного здоров’я, благополуччя, мирного неба та обов’язково щоб запросили ще на столітній ювілей!


                                         
                                              Свято молоді
 
26 червня вся молодь України відзначала своє свято  «День молоді».  Великі міста, селища та маленькі села проводили свої заходи присвячені цьому позитивному та енергійному дню.  В Шотівському БК, в  приміщенні актового залу проведено розважально-інтелектуальну гру "Хто зверху?" серед команд дівчаток та хлопців тобто молоді села.
        Ведучими конкурсу та по сумісництву капітанами команд були Богдан Сергій та Терещенко Тетяна. Вони і додали на початку дійства, енергетики та веселого настрою глядачам.
         У тривалому протистоянні молоді , яке становило сім раундів та фінальний батл, активно йшли до перемоги хлопці (По ігрі рахунок 40:55). Однак, у фіналі розгорнулася справжня битва, команди повинні були вибрати воду з ємності у відра, перемагав той, хто вибере більшу кількість води, але фантастично команди зібрали по 6.2 л води та перевели гру в «Дивоглядки»(хто кого передивиться) в яких подвоївши свій виграш дівчата все ж таки довели, що вони не лише чарівні, а й володіють яскравим інтелектом та непорушним поглядом.
Усі учасники
: хлопці- Назар Панченко, Костя Керекеша та Діма Гайко, дівчата- Сніжана Кириченко, Настя Тимчук та Ліза Бачуріна, були відзначені почесними грамотами та пам’ятними сувенірами від Голови сільської ради. Призи учасникам вручив верховний суддя гри Сухорук Микола та асистенти Бачуріна Вікторія та Богдан Альона.
          А на завершення всіх запросили на святкову дискотеку!


Паркова зона

Депутами ради села Шотівка та жителями села було проведено
насадження молодих дерев в новій парковій зоні.






 
Спортивні вихідні.
         Спортивні змагання з настільного тенісу «Кубок Голови сільської ради» традиційно проходять  з 2011 року в Шотівському сільському Будинку культури. Змагання цього року запам`ятаються тим, що  сільська рада для любителів цього виду спорту придбала новенький тенісний стіл, який і прийняв  шквал емоцій та спортивний азарт молоді села.  Дійство, яке відбулося 25 лютого, об’єднало в цікавій боротьбі за перемогу, юнаків трьох вікових категорій з Шотівки та Веселівки.
         За словами організаторів змагань, якими виступили - Голова Шотівської сільської  ради Бабенко О.В. та завідуючий Будинком культури Богдан С.О., такі змагання проводяться з метою залучення сільської молоді до здорового способу життя та занять спортом. Зокрема у змаганнях прийняли участь: у парному розряді – 7 пар, в одиночному – 15 юнаків та 1 дівчина, в одиночному розряді старшої групи – 4 хлопців
Дві години захоплюючої, емоційної боротьби принесли велике спортивне задоволення всім учасникам змагань, на спортивному майданчику панувала приємна, дружня атмосфера. 
         Голова журі Богдан Аліна оголосила підсумки всіх етапів змагань: в парному розряді, третє місце зайняли  Шевчук А та Солодов Є,  Іжин С. та Бєлічков С., посіли друге місце і заслуженими переможцями стали  Шевчук М., та Богдан Ліза. В одиночному розряді перше місце посів Неїло В., друге –Гайко О., та третім став Бєлічков С. Всі переможці отримали заохочувальні нагороди – грамоти, медалі та грошову винагороду, а за волю до перемоги та рішучість, грамоту та грошову винагороду отримала єдина дівчина на турнірі - Богдан Ліза.
        По завершенню спортивного дійства відбулась церемонія нагородження переможців, в рамках якої з вітальними словами виступив завідуючий СБК. Зокрема він подякував Шотівську сільську раду  за виділені кошти для призовогу фонду, привітав всіх присутніх з проведенням чудового заходу, закликав школярів активно долучатись до занять спортом та анонсував наступні змагання які пройдуть 1 травня.





























Немає коментарів:

Дописати коментар