четвер, 21 травня 2015 р.

Свято національної єдності

Одягнімо, друже, вишиванки -
Наш чарівний український стрій.
Не для когось, не для забаганки, 
А для себе друже мій.

21 травня 2015 року    відзначають День вишиванки. У цей день чимало людей одягають на роботу, навчання, школу чи дитсадок вишитий одяг.
День вишиванки — всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня.
Всеукраїнська акція «День української вишиванки» було започатковано студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк у 2007 році. Вона зауважила, що студенти досить часто одягають вишиванки на пари, і одного разу спілкуючись на перерві з колегою Ігорем Житарюком, який також був у вишиванці, запропонувала одногрупникам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки.
У  Шотівському  дитячому садку « Сонечко» відбулося   свято вишиванки. У різноманітне українське вбрання  вдягнулися діти, вихователі дитсадка. До свята долучилися жителі села, працівники установ.
На святі діти вшанували український оберіг, поглибили свої знання про історію вишивки.
Сільський бібліотекар ознайомила присутніх з історією свята. Супрун Л. прочитала вірш Ю. Лазірко « Вишиванка». Лунали пісні про Україну, діти з великим задоволенням  гралися, танцювали.

 Цікаво на святі було і дорослим і малим. Немає коментарів:

Дописати коментар