середа, 27 січня 2021 р.

 

27 січня у всьому світі відзначається День пам’яті жертв Голокосту. Саме в цей день у 1945 році було звільнено в’язнів найбільшого нацистського табору смерті в Освенцімі.

В ті часи понад півтора мільйона українських євреїв було знищено нацистами. Було втрачено сотні єврейських громад, які упродовж століть збагачували національне життя України.

До цієї скорботної дати в Шотівській бібліотеці організовано тематичну полицю книг «Голокост - його не можна забути».

Темою цього дня є вічна пам'ять про жахливі події.




 


До 130-ої річниці від дня народження поета, громадського діяча Павла Тичини Шотівська бібліотека  організувала книжкову виставку – портрет  «Поетичний геній України».

четвер, 21 січня 2021 р.

 

Шотівська бібліотека пропонує усім бажаючим ознайомитися з книжковою виставкою-посвятою "Соборність – єдність і сила держави» , присвячену Дню Соборності України. Це свято відзначається щороку в день проголошення Акту возз`єднання Української Народної Республіки та Західно – Української  Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софіївській площі в Києві. 22 січня жителі нашої країни вітають один одного з Днем Соборності України. Це свято має вже більш ніж сторічну історію. Наша бібліотека приєднується до святкування  і пропонує ознайомитись   з матеріалами виставки.






середа, 20 січня 2021 р.

 



Сьогодні, 21 січня, мешканці усього світу відзначають мабуть одне із найбільш романтичних і щирих свят у календарі – день обіймів.

У цей день ви можете підійти навіть до незнайомця і просто обійняти, подарувавши цій людині заряд позитиву на цілий день!

Історія цього незвичайного свята американського походження сягає ще з 1986 року. Існують версії, що ідея його створення сформувалась саме в студентському середовищі. Юні хлопці та дівчата обіймались, адже вважали, що за допомогою обіймів, без жодного інтимного натяку можна подарувати іншій людині душевне тепло та спокій.

До того ж, як доведено науковцями, окрім душевного тепла, міцні обійми приносять величезну користь для здоров’я:

 - Обійми – це справжній “еліксир” молодості та довголіття

 - Під час обіймів рівень гемоглобіну в крові значно підвищується

 - Обійми – це ліки від пригніченого настрою

 - Під час цього процесу   виробляється спеціальний гормон, що бореться із меланхолічним душевним станом

 - Обійми стабілізують кров’яний тиск і, загалом, покращують роботу  серцево-судинної системи

Ну і найголовніше – люди, що завжди обіймаються мають міцний імунітет, а відповідно – майже не хворіють!

 

вівторок, 19 січня 2021 р.

 

Шотівська бібліотека щиро вдячна за книги, отримані в дар бібліотеці від користувача.

Висловлюємо свою подяку за внесок у формування фонду бібліотеки. Ці книги є справжнім подарунком для наших читачів. Така увага до бібліотеки радує та надихає.



пʼятниця, 15 січня 2021 р.

 

15 січня відзначають День капелюха.









До речі , а ви знали , що перші капелюхи виготовляли з соломи. І це, звісно, добре, бо солома пропускає повітря, захищаючи голову від сонячного удару.

За багато тисячоліть світової історії головний убір рятував людину від палючих променів сонця і лютого морозу, проливного дощу і  сильного вітру. Його виготовляли з різноманітних матеріалів і різної форми. Він був предметом захоплення і необхідним елементом костюма.

У Західній Європі XIV-XV століть вид головного убору вказував на рід занять: берет носив лікар, чорну шапочку - богослов і вчений, по бобровій шапці можна було визначити нотаріуса. А є капелюхи, за якими можна відзначати віхи історії головних уборів: треуголка і циліндр, болівар і котелок, тюрбан і клош .Є багато і кумедних капелюхів.

Але найцікавіший період в історії походження капелюхи почався в середньовічній Європі. Саме тоді з'явилися прообрази моделей, які існують і сьогодні.

Ось така проста деталь в гардеробі має свій особистий день в році!

А у Вас є фото в капелюшку?  Тож фотографуйтеся і публікуйте світлину у капелюшку з хештегом #день капелюшка.

вівторок, 12 січня 2021 р.

 12 січня - день народження Шарля Перро

(12. 01. 1628 - 16. 05. 1703).
Шарль Перро - французький письменник, поет і критик, основоположник жанру літературної казки. Автор популярних і всесвітньо відомих казок "Кіт у чоботях", "Попелюшка", "Синя Борода", "Червоний Капелюшок", "Зачарована красуня" та інших.
Казки Шарля Перро вчать, як важливо бути розсудливим, добрим, чесним, хоробрим, терплячим, працелюбним: ці якості мають бути притаманними кожній людині.
Історії про сплячих красунь, маленьких та відважних синів, добрих падчериць і злих мачух розповідали не одне століття. Розповідали всі по-своєму. У них з'явилися продовжувачі й наслідувачі. І не лише книжкові. Спляча красуня танцювала в балеті. Попелюшка співала в опері. А скільки героїв Шарля Перро розмовляли з кіно-та телеекранів?!
Помер великий казкар 16 травня 1703 року, проте, доки будуть читати його твори – Шарль Перро буде «жити».





понеділок, 11 січня 2021 р.

 

Цікаві факти про слово “дякую”

 – уперше “дякую” зафіксовано у словнику-розмовнику, виданому в Парижі в 1586 році;

– за своєю етимологією це слово несе в собі знак народження, символ удачі, зв’язок землі і неба, а також чоловічої і жіночої сутності;

– дякуючи, потрібно дивитися людині в очі;

– старовіри не використовують слово “спасибі”, бо переконані, що воно виникло від словосполучення “спаси Бай” (Бай – це ім’я одного з язичницьких богів);

– з великих міст світу самим ввічливим вважається Нью-Йорк – “дякую” тут найчастіше вимовляють. Найменш ввічливим вважається Мумбаї в Індії;

– “дякую” – одне з найуживаніших слів і міжнародній лексиці.

Тож, 11 січня – це саме той час, коли варто подякувати людям, які роблять  для нас добро.